Dzisiejsza środa (12 września) zaowocowała wizytą w Biurze Redakcji „Seniora w eterze” Rodziny Państwa Gimińskich. Pan Ireneusz z żoną i synem Mateuszem podarowali zespołowi redakcyjnemu fantastyczny obraz. Autorem dzieła jest żona pana Ireneusza, pani Ewa. Obraz przedstawia osobę w podeszłym wieku, która korzystając z odpoczynku na ławce, po uprzedniej jeździe na rowerze, czyta elektroniczną wersję „Seniora w eterze” na smartfonie.

Warto nadmienić, że środowe spotkanie stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z zasadami funkcjonowania osób i rodzin osób autystycznych i ich problemami z jakimi spotykają się w Kościele i lokalnym środowisku. W czasie dyskusji, powołując się na papieża Franciszka, jednoznacznie stwierdzono, że w przypadku autyzmu „chodzi o towarzyszenie, nie anonimowe i bezosobowe, ale takie, które ma na celu przede wszystkim wsłuchanie się w głębokie potrzeby, jakie wyrastają z istoty tego schorzenia”

Dziękując za tak wspaniały prezent, zachęcamy nie tylko Seniorów do lektury artykułu z pierwszego numeru „Seniora” (Wiosna 2018), w którym Pan Ireneusz, w ciekawy sposób wyeksponował problematykę autyzmu w tekście, któremu nadał tytuł: „ZROZUMIEĆ AUTYZM”.
Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”

Renata OlczykAuthor posts

Avatar for Renata Olczyk

wiceprezes DIAK Archidiecezji Częstochowskiej