Zapraszamy seniorów na lekcję historii o Kardynale Auguście Hlondzie


Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Stowarzyszenie „Pokolenie”, tygodnik katolicki „Niedziela i Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zapraszają na promocję albumu Łukasza Kobieli: „August Hlond 1881-1948”.

Spotkanie odbędzie się we środę 19 września 2018 r. o godz. 16: 00 w auli „Niedzieli”, w Częstochowie, przy ul. 3 Maja 12.

Środowa lekcja historii w redakcji „Niedzieli” stanowi doskonałą propozycję edukacyjną dla seniorów. Zwłaszcza tych, którym bliskie jest duchowe i intelektualne przesłanie kardynała Augusta Hlonda. Każdy senior będzie miał okazję nie tylko do obejrzenia Albumu z ponad siedmiuset fotografiami, ale przede wszystkim odkryć na nowo biografię Prymasa Hlonda.

Pragniemy podkreślić, że środowe spotkanie w „Niedzieli” przypada w siedemdziesiątą rocznicę śmierci Księdza Prymasa. Przypominamy również, że 21 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kardynała Augusta Hlonda. Tym samym, twórcy Akcji Katolickiej w Polsce, przysługuje zaszczytny tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.

Aktualności

Comments are disabled.