Działający od ponad 25. lat włoszczowski chór seniora „Niezastąpieni” uświetnił liturgię eucharystyczną podczas Pierwszej Pielgrzymki Seniorów na Jasną Górę. Chórzyści uświetniają liczne uroczystości kościelne oraz państwowe. Występują na dożynkach, koncertach, festiwalach, akademiach, konkursach, czy przeglądach muzycznych. Życie muzyczne członków chóru wytyczają dwie ścieżki. Jedna z nich prowadzi do sanktuarium
bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Druga wiedzie do miejscowego Domu Kultury.

Na repertuar „Niezastąpionych” składają się pieśni religijne, patriotyczne, rozrywkowe, harcerskie oraz biesiadne. Chór dawał koncertował w sanktuariach maryjnych na terenie Polski. „Niezastąpieni” upodobali sobie szczególnie: Licheń, Leśniów, Kalwarię Zebrzydowską, Krzeptówki, w Rychwałd, Gietrzwałd oraz Wadowice. Występowali również w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Sukcesem dla włoszczowskiego chóru seniorów okazał się występ na kieleckim Festiwalu Piosenki Inspirującej „Wiecznie Młodzi”, gdzie „Niezastąpieni” zajęli drugie miejsce. W ramach XII Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Seniorów „Teraz My”, otrzymali  wyróżnienie.

Członkowie chóru to osoby w podeszłym wieku, które nie tylko kochają śpiew, ale swoją postawą udowadniają wszystkim i sobie samym, że „młodość to stan ducha”. Nade wszystko „Niezastąpieni to jedna wielka śpiewacza rodzina, która w każdej chwili jest gotowa służyć Bogu i Ojczyźnie.

Cieszymy się faktem, że „Niezastąpieni” nie tylko uświetnili sobotnią Eucharystię podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Seniorów na Jasnej Górze, ale przede wszystkim wpisali się w jej krajobraz. Cóż powiedzieć o ich zaangażowaniu i duchu służby, chyba jedynie to, co trafnie o prawdziwych artystach wypowiedział J. W. Goethe: „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie, wierz mi, Ci nigdy nie śpiewają”.

Artur Dąbrowski/”Senior w eterze”