Seniorzy do tańca, adoracji i różańca, czyli Klub Seniora w akcji


Jak sobota, to zajęcia w Klubie Seniora. Tym razem nie mogło być inaczej. Może jedynie z tą różnicą, że jeszcze bardziej na wesoło i oczywiście tanecznie. A to za przyczyną balu naszej „dojrzałej młodzieży”, która formując się na teologii św. Augustyna, zdaje się potwierdzać założenia Świętego z Hippony, który twierdził wprost:”Ucz się tańczyć, w przeciwnym razie nie będą aniołowie wiedzieć, co z tobą począć, człowiecze!”

Skoro taniec wprowadza nas w przedsionki Nieba, to także podczas klubowego spotkania nie mogło zabraknąć aspektu modlitwy. Nasi roztańczeni seniorzy od tańca, przeszli szybko do adoracji i różańca. W godzinie miłosierdzia, członkowie Klubu, z tytułu przypadającej w parafii św. Wojciecha doby eucharystycznej, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Liczna grupa seniorów powierzała Chrystusowi kapłanów pracujących w parafii, diecezji, Polsce i na misjach. Jednocześnie upraszali święte powołania do kapłaństwa w naszej archidiecezji. W archidiecezji częstochowskiej od 1987 r. funkcjonuje Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdym dniu roku, dobę eucharystyczną sprawuje inny kościół diecezjalny.

Dziś, my, członkowie Klubu Seniora, Akcji Katolickiej i Rycerze Kolumba, mieliśmy okazję nie tylko do wspólnej potańcówki, podczas której zregenerowaliśmy siły fizyczne i samopoczucie, ale przede wszystkim otrzymaliśmy dużą dawkę duchowego dobra, od Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Janina Kawecka/Klub Częstochowskiego Seniora/

Klub Seniora

Comments are disabled.