Wosk pszczeli to nie tylko uboczny produkt, powstały w czasie wytwarzania miodu przez pszczoły. To nade wszystko produkt, który posiada działanie lecznicze. Od dawna wosk pszczeli stosuje się w leczeniu chorób. Zwłaszcza górnych dróg oddechowych, skóry, czy chorób serca. Wspomniany produkt od czasów starożytnych stosowany jest do produkcji wartościowych, naturalnych kosmetyków. Ze względu na swe walory odżywcze, znajduje zastosowanie 
w leczeniu dermatologicznym. W dermatologii wykorzystuje się go jako naturalny środek o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, przeciwzapalnym. Wosk wykorzystywany jest również w celu leczenia oparzeń i ran.

Powszechnie znany jest pozytywny wpływ na ludzki organizm substancji wydobywających się ze spalanych świec z pszczelego wosku. Podczas palenia świecy, wydobywa się ożywczy zapach. Pozytywną cechą tego rodzaju świec jest to, że nie wydzielają one żadnego dymu. Ponadto, działają kojąco na nasz organizm, ale przede wszystkim, jonizują ujemnie powietrze, neutralizują negatywne promieniowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Warto nadmienić, że aromat świec likwiduje również przykry zapach dymu tytoniowego i przyczynia się do lepszej wydolność organizmu.

Zadbajmy o to, żeby wśród świątecznych prezentów, nie zabrakło świeczek lub figurek z pszczelego wosku. Wspomniane produkty, można nabyć w parafii św. Wojciecha w Częstochowie, przy ul. Brzeźnickiej 59, w biurze fundacji „Czyn Katolicki”. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na działalność Klubu Częstochowskiego Seniora.

Zapraszam serdecznie – Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”

Renata OlczykAuthor posts

Avatar for Renata Olczyk

wiceprezes DIAK Archidiecezji Częstochowskiej

No comment

Dodaj komentarz