„Jeśli chcemy przeżyć Boże Narodzenie, to musimy otworzyć serce i być gotowi na niespodzianki, czyli na nieoczekiwaną przemianę życia”, mówił do nas kilka dni temu papież Franciszek.Niniejsza wskazówka przypomina nam, że człowiek, na każdym etapie życia, powinien być gotowy na zmianę swych dotychczasowych przyzwyczajeń i reprezentować postawę otwartego serca.

Z pewnością postawa prostego, otwartego serca nie jest obca Seniorom, którzy, w kolejną noc Bożego Narodzenia odkrywają na nowo, że największą niespodzianką daną nam wszystkim, jest przede wszystkim przychodzący ku nam Bóg.

Drodzy Seniorzy! Dziękujemy Wam za waszą obecność w eterze, na falach Radia Jasna Góra, a także za Pierwszą Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę. Dziękujemy za wasze zaangażowanie w wizyty studyjne w Częstochowie, Działoszynie, Radomsku oraz Myszkowie. Tam właśnie poznawaliśmy karty historii Waszego życia, wasze trudności radości oraz niedomagania, które inspirowały nas do realizacji wielu radiowych audycji w ramach „Seniora 
w eterze”.

Stając w ten wigilijny wieczór, w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Jasna Góra, wpatrujemy się nade wszystko w niepokalane oblicze Matki Zbawiciela, świadomi trudności, z jakimi boryka się wiek podeszły, pragniemy złożyć Wam bożonarodzeniowe życzenia. Nade wszystko życzymy Wam tego, byście pamiętali, że człowiek mimo wieku, zawsze pozostanie dla Boga jego dzieckiem.

Dziecko, jest wymownym znakiem obecności Boga. „Słowo Boże jest niemowlęciem, co dosłownie oznacza „niezdolnym do mówienia”. Dlatego Zbawiciel Świata, potrzebuje ust, które wyrażą jego troskę o człowieka. My ze swej strony wybraliśmy wskazówkę św. Matki Teresy z Kalkuty, którą dedykujemy Seniorom, nie tylko jako formę życzeń, ale i duchową troskę o osoby 60+, która poprzez projekt SENIOR W ETERZE może się urzeczywistnić.

„Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie”. Zatem, Drogi Seniorze, w kolejne Boże Narodzenie w Twoim życiu, niech na nowo zagości pogoda ducha i radość życia nadzieją, która już nie jednego seniora przekonała, że młodość w rzeczywistości, to przede wszystkim, stan ducha

W imieniu Zespołu Redakcyjnego Dr Artur Dąbrowski „Senior w eterze”

No comment

Dodaj komentarz