Senior w Eterze


„Wspólnymi siłami można osiągnąć wiele”, mówi stare przysłowie. I właśnie niniejsza sentencja najlepiej oddaje trud i wysiłek podjęty na rzecz organizacji Orszaku Trzech Króli w Kłobucku. Akcja Katolicka, Burmistrz Kłobucka, Gmina Kłobuck, Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłobucku, po raz trzeci zjednoczyli siły i podjęli trud organizacji III Kłobuckiego Orszaku Trzech Króli.  
Ulicami miasta, po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez ks. prał. dra Wiesława Korpetę w parafii św. Marcina, mieszkańcy gminy i miasta zebrali się na kłobuckim rynku skąd za Kolędnikami, Świętą Rodziną i Trzema Mędrcami, wyruszyli w uroczystym korowodzie.  


W procesji liczącej ponad 1200 uczestników podążały rodziny, seniorzy, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, uczniowie placówek oświatowych z terenu miasta i gminy. Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie na rynku. W gronie kolędników znaleźli się uczniowie przedszkoli i szkół z terenu gminy.  


III Orszak Trzech Króli – Kłobuck 2019

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Orszaku za uświetnienie procesji i podjęty wysiłek na rzecz jednoczenia lokalnej społeczności.  Nade wszystko, dziękujemy tym, którzy zaktywizowali seniorów z gminy do wspólnej celebracji tego rodzinnego święta.

Katarzyna Dąbrowska/SP Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku

No comment

Dodaj komentarz