Sympozjum „Dar bycia kobietą” rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, Andrzej Przybylski. W gronie celebransów znaleźli się asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, ks. dr Jan Bartoszek, diecezjalni asystenci Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Jacek Michalewski, ks. Radosław Rychlik oraz współpracujący z DIAK, proboszcz parafii w Makowiskach, ks. Andrzej Chrzanowski.


We Mszy św. uczestniczyli liderzy międzydiecezjalnych rekolekcji dla liderów Akcji Katolickiej z prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, Urszulą Furtak, Klub Częstochowskiego Seniora z parafii św. Wojciecha, Parafialny Klub Seniora w Makowiskach, członkowie naszego stowarzyszenia, przedstawiciele częstochowskiego środowiska pro-live, członkowie „Civitas Christiana”, dziennikarze, lider częstochowskich struktur „Porozumienia”, Paweł Ruksza oraz sympatycy Akcji Katolickiej.
„Warto zauważyć, że to sympozjum jest organizowane przez Akcję Katolicką, czyli taką kościelną organizację, która próbuje przenosić te mądre treści boże na rzeczywistość społeczną. A dziś jest to niesłychanie ważne, żebyśmy nie zamknęli tych mądrych prawd o człowieku, o kobiecie, gdzieś tylko w przestrzeni Kościoła”, powiedział biskup Andrzej Przybylski.
Po zakończeniu Eucharystii, uczestnicy udali się do auli seminaryjnej na panel wykładowy z udziałem: Dominiki Figurskiej, Katarzyny Kwareckiej oraz Małgorzaty Nawrockiej.

Janina Kawecka

No comment

Dodaj komentarz