Przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji kościelnych z terenu województwa śląskiego, w poniedziałek 29 kwietnia w Bielsku-Białej z rąk ministra Stanisława Szweda odebrały promesy w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych.
Uroczystości odbyły się w delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Promesy wręczali: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku – Białej Przemysław Drabek.


Na realizację projektów w ramach rządowego programu ASOS 2019 w skali kraju przeznaczono 40 mln zł. Wymagania formalne spełniło 300 podmiotów, z czego aż 50 z działających na terenie województwa śląskiego. W niniejszej pięćdziesiątce znalazły się podmioty z Bielska-Białej, Żywiecczyzny, Śląska Cieszyńskiego, Katowic, Zagłębia oraz Częstochowy.


W gronie podmiotów, którym gratulował minister Stanisław Szwed, znalazły się Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej oraz fundacja „Czyn Katolicki”. Promesy wręczane przez Ministra Szweda w imieniu Akcji Katolickiej odebrał dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. „Czyn Katolicki” reprezentowała prezes Renata Olczyk.

Grzegorz Juziak

Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *