Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Częstochowie


Jubileusz 50-lecia Parafii św. Wojciecha w Częstochowie, zjednoczył na Eucharystii pod przewodnictwem JE Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, rzesze wiernych. Uroczystą Mszę św. poprzedziła inscenizacja nawiązująca do historii powstania parafii.
W przedstawieniu wyreżyserowanym przez wiceasystenta DIAK. ks. Radosława Rychlika, uczestniczyła młodzież z parafii św. Wojciecha, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Rycerze Kolumba oraz wierni z parafii.


Po przedstawieniu, o. Benedykt przywitał przybyłych na Eucharystię gości. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję do wysłuchania przesłania, które do parafian, proboszcza
i wspólnot działających przy kościele wystosował, o. Tadeusz Rydzyk. Do zebranych przemówił również proboszcz parafii, ks. prałat Stanisław Iłczyk.
W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, uczestnicy działającego w parafii Klubu Częstochowskiego Seniora oraz przedstawiciele zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, prezes dr Artur Dąbrowski i wiceprezes Renata Olczyk.


„Przedstawienie w którym mogliśmy poznać historię parafii św. Wojciecha oraz jej losy, w dobie apogeum komunistycznej propagandy, wywołały u wielu osób wzruszenie i łzy. Inscenizacja wpisywała się dokładnie w treść homilii Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Cieszymy się z faktu, że przedstawienie przygotowane przez księdza wiceasystenta Radosława Rychlika, przypomniało nam, że wszyscy chrześcijanie są odpowiedzialni za Kościół. To wspaniałe widzieć w inscenizacji swoich podopiecznych z Klubu Częstochowskiego Seniora i Akcji Katolickiej i oczywiście niezawodnych Rycerzy Kolumba, mówi Renata Olczyk, wiceprezes DIAK.
Jubileusz parafii stanowił doskonałą okazję do integracji środowiska, przypomnienia trudu tworzenia kościoła i podjęcia apostolskiej działalności w zakresie realizacji zadań w obrębie Kościoła i świata, który, jak zaznaczył w kazaniu Metropolita Częstochowski, Arcybiskup Wacław Depo, „wzbrania się przed przyjęciem orędzia Ewangelii”.

Małgorzata Wolna
|Foto TrwamTV|

Aktualności

Dodaj komentarz