W imieniu organizatorów pragniemy podziękować seniorom za tak liczną frekwencję na II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Seniorów. Dziękujemy również instytucjom kościelnym, samorządowym, fundacjom i stowarzyszeniom, które zadbały o to, by ich podopieczni mogli uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

Drodzy Seniorzy, niech słowa Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego wytyczają rytm waszego życia „Macie za sobą lata życia, Ojciec Święty Jan Paweł II w liście do seniorów bardzo ładnie pisze o sobie: widzę wyłaniające się z przeszłości twarze niezliczonych osób. Kiedy popatrzycie na swoją, każdy z nas zresztą, na swoją historię, to pokazują się twarze niezliczonych osób: babcia, dziadek, rodzice, chrzestni, przyjaciele, ci, którzy są i z nami się zestarzeli, ale także ci, którzy już odeszli do Pana. Trzeba popatrzeć na tę historię swoją z wdzięcznością, nie wolno zasmucić się i zobaczyć tylko tego, co negatywne i złe, niełatwe, trzeba zobaczyć ile dobra otrzymaliśmy, ile miłości, choćby to, że rodzice dali nam życie, przyjęli nas i pokochali, nie odrzucili. Różnie bywa przecież w tym dzisiejszym świecie. Trzeba z wdzięcznością popatrzeć na ludzi, którzy nas pokochali i uczyli kochać. Ile dobra otrzymaliśmy od katechetów, nauczycieli, przyjaciół, bliskich, i Bóg jest źródłem wszystkiego, nie wolno nam o tym zapomnieć”.

Już dziś prosimy o wpisanie w terminarz daty kolejnej, III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Seniorów na Jasną Górę, która odbędzie się 19. września 2020 w Częstochowie.

W imieniu organizatorów
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”, 
Ks. Radosław Rychlik
.

No comment

Dodaj komentarz