Pyłek pszczeli i produkty pszczele od Akcji Katolickiej.


Chociaż w bieżącym roku zimy ze śniegiem za oknem trudno wypatrywać, to jednak na skutek różnicy temperatur łatwo łatwo stracić odporność i bardzo szybko zwykłe przeziębienie może zamienić się w długotrwałą infekcję, która osłabi nasz organizm. Warto zatem w tym okresie zadbać o własne zdrowie i swoich bliskich. Mając na uwadze fakt, że w chwili obecnej posiadamy również utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, w związku z czym brakuje nam wielu witamin i substancji mineralnych.

Doskonałą receptą na wskazane wyżej braki stanowi pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy). To prawdziwe arcydzieło natury. Pyłek jest niezwykle bogatym źródłem składników odżywczych. Składa się z pyłków kwitnących roślin zbieranych przez pszczoły. Pyłki ulepione są w małe kuleczki, z których każda składa się z około 100 tysięcy ziaren pyłków różnych roślin z tym także tych leczniczych.

Nieocenione wartości odżywcze pyłku pszczelego wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego tego produktu, ponieważ zawiera w sobie ponad 250 różnych związków. W pyłku pszczelim występuję cukry proste (fruktoza, glukoza), kwasy tłuszczowe, ponad 30 aminokwasów (ich zawartość w pyłku sięga nawet 12%). Ponadto w pyłku znajduje się szeroka gama takich składników mineralnych jak: potas, fosfor, wapń, magnez, sód, żelazo i cyn. Pyłek kwiatowy jest też źródłem wielu witamin. Wśród nich najważniejszymi są: A, B1, B2, B3, E, C, PP i D.

Zapraszamy serdecznie do parafii św. Wojciecha w Częstochowie, przy ulicy Brzeźnickiej 59, do biura fundacji „Czyn Katolicki” po pyłek pszczeli. Jesteśmy dostępni dla Państwa od wtorku do piątku w siedzibie naszego biura. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów:
503 629 299, 508 794 677.

Żywimy nadzieję, że pyłek pszczeli, który można nabyć w naszej siedzibie, stanowić może doskonały dodatek do bożonarodzeniowego kosza z prezentami. Szczegółowe informacje na temat pyłku uzyskacie również Państwo na miejscu. Zapraszam serdecznie.

Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”.

Aktualności

Dodaj komentarz