Pyłek pszczeli i produkty pszczele od Akcji Katolickiej.


Chociaż w bieżącym roku zimy ze śniegiem za oknem trudno wypatrywać, to jednak na skutek różnicy temperatur łatwo łatwo stracić odporność i bardzo szybko zwykłe przeziębienie może zamienić się w długotrwałą infekcję, która osłabi nasz organizm. Warto zatem w tym okresie zadbać o własne zdrowie i swoich bliskich. Mając na uwadze fakt, że w chwili obecnej posiadamy również utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, w związku z czym brakuje nam wielu witamin i substancji mineralnych.

Doskonałą receptą na wskazane wyżej braki stanowi pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy). To prawdziwe arcydzieło natury. Pyłek jest niezwykle bogatym źródłem składników odżywczych. Składa się z pyłków kwitnących roślin zbieranych przez pszczoły. Pyłki ulepione są w małe kuleczki, z których każda składa się z około 100 tysięcy ziaren pyłków różnych roślin z tym także tych leczniczych.

Nieocenione wartości odżywcze pyłku pszczelego wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego tego produktu, ponieważ zawiera w sobie ponad 250 różnych związków. W pyłku pszczelim występuję cukry proste (fruktoza, glukoza), kwasy tłuszczowe, ponad 30 aminokwasów (ich zawartość w pyłku sięga nawet 12%). Ponadto w pyłku znajduje się szeroka gama takich składników mineralnych jak: potas, fosfor, wapń, magnez, sód, żelazo i cyn. Pyłek kwiatowy jest też źródłem wielu witamin. Wśród nich najważniejszymi są: A, B1, B2, B3, E, C, PP i D.

Zapraszamy serdecznie do parafii św. Wojciecha w Częstochowie, przy ulicy Brzeźnickiej 59, do biura fundacji “Czyn Katolicki” po pyłek pszczeli. Jesteśmy dostępni dla Państwa od wtorku do piątku w siedzibie naszego biura. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów:
503 629 299, 508 794 677.

Żywimy nadzieję, że pyłek pszczeli, który można nabyć w naszej siedzibie, stanowić może doskonały dodatek do bożonarodzeniowego kosza z prezentami. Szczegółowe informacje na temat pyłku uzyskacie również Państwo na miejscu. Zapraszam serdecznie.

Renata Olczyk, prezes fundacji “Czyn Katolicki”.

Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *