Audycja z udziałem posła Arkadiusza Mularczyka i żony Iwony. Tematem rozmowy będzie atak na przyjętą w Nowym Sączu „Samorządową Kartę Praw Rodzin”.

Zapraszamy serdecznie na audycję Akcji Katolickiej „Senior w eterze”.W dzisiejszym odcinku gościem prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej będą zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk wraz z żoną Iwoną.

Tematem audycji będzie przyjęta przez radnych Nowego Sącza „Samorządowa Karta Praw Rodzin”. W opinii przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza, Pani Iwony Mularczyk: „Samorządowa Karta Praw Rodzin chroni praw rodziny w polityce społecznej gmin, promuje dobre praktyki dotyczące praw rodzin w obszarze biznesu”. Nade wszystko jak podkreśla: „Dokument gwarantuje monitorowanie i egzekwowanie wszelkich praw rodzin. Samorządowa Karta Praw Rodzin jest także punktem wyjścia do dalszego tworzenia prawa przyjaznego polskiej rodzinie”.


W audycji usłyszymy o trudnościach z jakimi borykają się samorządowcy w realizacji wytycznych zawartych w „Samorządowej Karcie Praw Rodzin” i postawie prezydenta Nowego Sącza, Ludomira Handzla, promującego wizję rodzin opartej na ideologii LGBT. Usłyszymy również o zawieszeniu przez samorząd miasta Schwerte trzydziestoletniej współpracy, w ramach porozumienia miast partnerskich, w związku z podpisaniem przez nowosądeckich radnych „Samorządowej Karty Praw Rodzin” promującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Warto nadmienić, że poza Nowym Sączem „Samorządową Kartę Praw Rodzin” podpisało ponad 35 samorządów. Tym samym potwierdzający konstytucyjny zapis małżeństwa rozumianego jako związku kobiety i mężczyzny oraz zwracający uwagę na fundamentalne prawa rodzin i rodziców do wychowania dzieci dokument, stanowi realną gwarancję na przestrzeganie ich praw.

Zachęcamy do wysłuchania audycji w Radio Jasna Góra na 100, 6 fm o godz. 10:30.

Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

No comment

Dodaj komentarz