Różaniec Świętych − nie jesteś sam to wspólna modlitwa, w włączenie się do której zachęca nas członków Akcji Katolickiej Centrum Opatrzności Bożej. Modlitwę różańcową rozpoczęto w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wraz z jej rozpoczęciem zainicjowano tworzenie niezwykłego różańca, który składa się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia.

W wielkiej Wspólnocie Darczyńców skupionej wokół Sanktuarium, które jest miejscem dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej będziemy − pod przewodnictwem Matki Bożej oraz przez wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych − powierzać Bogu losy nasze i naszych bliskich oraz Polski i świata. To nasza odpowiedź na dzisiejsze troski i zagrożenia, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa. Inicjatywa modlitwy ma charakter żywego różańca. Są one wspólne dla wszystkich uczestników modlitwy, ale każdy może dołączyć swoje osobiste prośby i podziękowania. Jednoczymy się w modlitwie codziennie o 12.00 odmawiając jedną dziesiątkę różańca. Jeśli ze względu na obowiązki jest to niemożliwe, jak najbardziej można modlić się o innej dogodnej dla siebie porze.

Pragniemy przeżywać ten czas z Maryją i przez Jej ręce oraz przez wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych oddać Chrystusowi nasze trudne doświadczenia przeżywane w obliczu pandemii, cierpienie nasze i naszych bliskich, każdy lęk i niepokój. Matka Boża, która cierpiała z Jezusem pod krzyżem, uczy nas zawierzenia w obliczu cierpienia i śmierci. Stoi obok każdego ludzkiego krzyża, współodczuwa razem z nami i się za nas modli. Dlatego właśnie do Niej chciejmy się zwracać!

Więcej informacji na stronie www.centrumopatrznosci.pl/rozaniec/

No comment

Dodaj komentarz