Zapraszamy na Piątą Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę

Drodzy Seniorzy, w miniony poniedziałek 12 września przeżywaliśmy pierwszą rocznicę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która miała miejsce w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Jasna Góra to nie tylko wyjątkowe sanktuarium, ale również miejsce związane z Prymasem Tysiąclecia. To właśnie tutaj jako młody kapłan, biskup, kardynał stawał przed Obliczem Królowej Polski. Z tego miejsca czerpał siłę do podążania drogą wiary, nadziei i miłości w dobie totalnego zniewolenia narodu polskiego ideologią komunistyczną.

W ubiegłym roku podczas beatyfikacji w Warszawie liczną grupę uczestników tego historycznego wydarzenia stanowiły środowiska seniorskie. W chwili obecnej, w rok po beatyfikacji, mamy okazję do dziękczynienia za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia tutaj na Jasnej Górze. Chcemy to uczynić w środowisku ludzi, którzy dokładnie znali nauczanie Prymasa i wsłuchiwali się w jego przesłanie podczas pielgrzymek i uroczystości na Jasnej Górze i w wielu innych miejscach Polski.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej ma zaszczyt zaprosić Szanownych Seniorów na Jasną Górę, na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów.

Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w sobotę 24 września w bazylice jasnogórskiej

o godz. 9. 30 wysłuchaniem koncertu chóru Con Amore.

O godz. 10.00 weźmiemy udział w Eucharystii, której przewodniczyć będzie asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz pomysłodawca i koordynator Diecezjalnego Klubu Seniora Akcji Katolickiej, ks. Radosław Rychlik.

Po zakończeniu Mszy św. około godz. 11.00 w bastionie św. Barbary rozpoczniemy Panel Senioralny z udziałem:

– wiceministra Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda,

– prezesa fundacji “Servire homini”, dyrektora DPS św. Barbary w Kleszczowie, ks. Sławomira Bednarskiego,

– prezes fundacji “Czyn Katolicki”, koordynującej działania w zakresie polityki senioralnej,

– ks. dr Sławomira Augustynowicza, pomysłodawcy Sudeckiego Forum Inicjatyw oraz inicjatora Dziennego Domu Seniora w Głuszycy.

Inicjatywę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które po zakończeniu panelu poprowadzi ks. Radosław Rychlik.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej zapraszamy serdecznie do indywidualnego i grupowego zwiedzania Jasnej Góry.

Pielgrzymów indywidualnych oraz grupy prosimy o zgłoszenia drogą telefoniczną pod numerem:

508 794 677

oraz w formie elektronicznej pod adresem: prezesakcjikatolickiej@gmail.com

W oczekiwaniu na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę wpatrując się w oblicze Czarnej Madonny wraz z błogosławionym Prymasem Tysiąclecia, oczekujemy Państwa z niebywałą radością na Jasnej Górze.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie

– dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej